Lokalizacja telefonu po numerze. Jak to działa?

Namierzanie telefonu komórkowego jest bardzo przydatne i potrafi wybawić z opresji w wielu sytuacjach. Zgubienie urządzenia, czy utknięcie w górach są sytuacjami, kiedy z pewnością lokalizowanie telefonu pomoże nam najbardziej. Jak zatem sprawdzić lokalizację telefonu ? Poniżej przedstawiamy dwie metody — poprzez aplikację internetową i numer telefonu.

Lokalizowanie telefonu po numerze

Pierwszym sposobem jest lokalizacja numeru telefonu. Ustalając miejsce pobytu karty SIM z numerem, poznajemy przybliżoną lokalizację telefonu. Głównie zależy ona od ilości anten nadawczych, z których korzysta użytkownik. Im jej większa liczba — dwie, trzy tym wynik dokładniejszy. Jak przebiega proces od strony technicznej ?

Jak działa sam lokalizator telefonu po numerze?

Sama technologia jest skomplikowana, ale proces namierzania trwa kilka minut i wymaga jedynie uruchomienia pewnej funkcji na komputerze operatora. Cała operacja rozpoczyna się od zarządzania przez pracownika telekomunikacji uzyskania informacji o aktualnym zalogowaniu do stacji przekaźnikowych. Dalej do boju rusza technologia. Aby telefon mógł działać, przesyła swój sygnał do najbliższej anteny lub dwóch. Są one umieszczone zazwyczaj na dachach wieżowców lub najwyższych budynku. Sygnał ten trafia do centrali, a stamtąd jest przesyłany do odbiorcy.

Dzięki takiemu schematowi można określić, z jakich anten aktualnie korzysta telefon i podać lokalizacje. W ich zasięgu znajduje się telefon.

Lokalizacja numeru telefonu ma dwa techniczne wymagania

Pierwszy to włączone urządzenie, w którym znajduje się karta SIM a drugi to bycie takiego urządzenia w zasięgu. Jeśli numer będzie poza nim, to podawana jest ostatnia znana lokalizacja, ale to znacznie zwiększa obszar poszukiwań. Dobrą wiadomością jest fakt, że w Polsce 99,9% kraju posiada zasięg telefonii komórkowej. Lokalizator telefonu po numerze to program dostępny jedynie dla operatorów.

A czy lokalizacja telefonu przez internet działa równie dobrze?

Drugim skutecznym, łatwym i ogólnodostępnym sposobem na lokalizację telefonu jest namierzanie go online. Na rynku istnieje wiele aplikacji, które zajmują się tą czynnością. Są one darmowe, a opłat wymagać mogą jedynie dodatkowe funkcje. Lokalizacja telefonu przez internet polega na zdalnym uruchomieniu GPS-u, uzyskaniu informacji o położeniu i dostarczeniu tych danych drogą internetowa na stronę producenta gdzie zainteresowana osoba odczyta je. Aby skorzystać z tego sposobu, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację. W razie konieczności wystarczy zalogować się do portalu i wywołać Lokalizacja telefonu komórkowego przez internet to najprostszy sposób, który jest skuteczny i wiele razy udowodnił swoją przydatność, odnajdując zgubione telefony. Aby lokalizator telefonu online działał, muszą być spełnione dwa warunki. Pierwszy to aktywne połączenie internetowe a drugi to włączony GPS.

Lokalizacja telefonu po numerze i przez internet daje wiele możliwości.

Obecna technika przychodzi z pomocą zarówno w tych małych problemach, jak i zagubiony telefon oraz w tych dużych gdzie w grę wchodzi walka o zdrowie lub życie ludzi. Najlepszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie aplikacji na telefonie, a jeśli wydarzy się coś poważniejszego, nie musimy się martwić, gdyż po numerze telefonu również można namierzyć jego użytkownika.