Sposób na namierzenie i śledzenie telefonu

Lokalizowanie telefonu to najlepsza metoda na znalezienie zaginionego sprzętu. Rozklejanie ogłoszeń o zgubie lub wizyty w biurze rzeczy znalezionych już dawno wyszła z mody i nie są one najskuteczniejszą opcją. Telefony komórkowe są dzisiaj drogie a strata smartphona o wartości 2-3 tysięcy nie jest przyjemna. Co robić, aby nie zostawiać biegu sprawy losowy i liczyć na szczęście ? O tym w dalszej części artykuły.

Jak przygotować się do śledzenia telefonu?

Z pewnością najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie zdalnej lokalizacji urządzenia. To rozwiązanie bardzo skuteczne, mało inwazyjne i nieuciążliwe. Jak odnaleźć telefon? Jeśli posiadamy taką aplikację to bardzo proste. Wystarczy zalogować się na stronę producenta i zobaczyć na mapie, w jakim miejscu znajduje się nasze urządzenie. To bardzo skuteczne i wygodne rozwiązanie. Korzystać z niego może każdy nawet średnio zaawansowany użytkownik smartphonów.

Lokalizowanie telefonu a specjalne aplikacje na androida

Są ich tysiące. Warto więc zatem porównać ich opinie i funkcje oraz skuteczność. Najlepiej sprawdza się te od największych producentów, które posiadają sukcesy w działaniu. Przydatną opcją jest wbudowany lokalizator w telefonach z systemem Android. Dostępny jest on w tylko niektórych — najnowszych modelach więc wartość sprawdzić, czy Google oferuje nam taką usługę w naszym modelu. Zasada działania jest taka sama a skuteczność równie dobra co w przypadku zewnętrznych aplikacji. W końcu kto więcej będzie wiedział o systemie niż jego producent.

Jak działa lokalizator telefonu online? Czy dam sobie radę?

To wbrew pozorom bardzo proste. Zainstalowana aplikacja na telefonie po otrzymaniu sygnału z innego urządzenia uaktywnia się i wysyła sygnał „tutaj się znajduje”. Lokalizację można sprawdzić na mapie w internecie. To cały proces. Warto zwrócić też uwagę na to, że aplikacje takie oferują znacznie więcej opcji niż sama lokalizacja. Za ich pomocą możemy zablokować telefon lub usunąć dane, aby nieznajomi ich nie zobaczyli. W przypadku braku wątpliwości, że była to kradzież — można zdalnie włączyć głośny alarm, który może wyłączyć tylko prawowity właściciel. To skutecznie powinno powstrzymać złodzieje przed parafowaniem po mieście z naszym telefonem w kieszeni.

Na koniec przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą w całej operacji.

Po pierwsze, aby lokalizowanie telefonu było skuteczne, musi być włączona w nim transmisja danych — czyli internet. Obecnie ta usługa jest używana non-stop przez większość użytkowników, warto o niej nie zapomnieć i jej nie wyłączać. Kolejna dobra wskazówka jest poinformowanie policji, jeśli mamy podejrzenie, że nasz telefon ma przestępca. Nie warto ryzykować własnego zdrowia, a w przypadku kradzieży rozwiążą oni sprawę najskuteczniej.

Śledzenie telefonu to bardzo komfortowe rozwiązanie stawiane na równi z jego ubezpieczenie w firmach ubezpieczeniowych. Po fakcie utraty daje duże szanse na jego odzyskanie. Jego skuteczność potwierdzają liczne pozytywne komentarze zadowolonych użytkowników, którzy w ten sposób znaleźli swoje telefony.

10 Odpowiedzi do Sposób na namierzenie i śledzenie telefonu

 1. michał pisze:

  Znacie może jakieś lokalizatory sprawdzone, gdzie będę mógł namierzyć swój telefon?

 2. maria pisze:

  Czy odnalezienie telefonu przez lokalizator online wymaga podawania jakichś danych, czy można to zrobić anonimowo?

 3. Peszko pisze:

  Hej, czy ktoś wie jak działa ta technologia?

  • Paweł pisze:

   Tak w wielkim skrócie łapie sygnał przez sieć. Kiedyś kiedyś była dostępna tylko dla policji i służb specjalnych, ale wiadomo – z czasem coraz łatwiej mieć do tego dostęp.
   I tak o my szarszy zjadacze chleba możemy się tym bawić i z tego korzystać.

   • Peszko pisze:

    A dokładniej?

    • Paweł pisze:

     Jeżeli Twój telefon ma kartę SIM (czyli jest podłączony do danej sieci) + jest włączony to system się po prostu z nim łączy, ustala lokalizację i pokazuje.
     Z kolei sprawa jest trudniejsza, jeżeli już Ci padła bateria. Wtedy patrzy po ostatnim miejscu, w którym był używany.
     Mam nadzieje, że pomogłem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + = trzy